Jobs
« Inapoi la jobs
26 Oct 2016

Freedom House Romania angajeaza agent vanzare publicitate online si presa scrisa

Responsabilitati:
  • Identificarea potentialilor clienti de publicitate pentru produsele media online si cele tiparite
  • Analizarea si prospectarea continua a pietei de publicitate
  • Creeaza, mentine si dezvolta relatiile cu clientii din portofoliu
  • Ofera consultanta de specialitate pentru agentii si clienti in alegerea celor mai potrivite modalitati de promovare
  • Este responsabil pentru realizarea targetului de vanzari stabilit
  • Propune si executa proiecte speciale pentru clientii din portofoliu
 Beneficii:
  • un mediu de lucru activ, motivant, cu oportunitati de crestere profesionala
  • beneficii financiare si non-financiare motivante
 Cerinte:
  • experienta de minim 1 an in vanzari de publicitate, in special in mediul online si presa scrisa.
  • experienta anterioara in colaborarea cu agentiile de media si clientii directi
  • initiativa in indetificarea posibilitatilor de dezvoltare a portofoliului de clienti
  • cunoasterea industriei media, in special cea de presa tiparita si online
  • abilitati de negociere, organizare, orientare pe rezultate
  • abilitati de comunicare in romana si engleza (nivel conversational)
  • abilitati de utilizare a pachetului Microsoft Office (Word, Excel, Power Point)
Descrierea companiei:

FREEDOM HOUSE ROMANIA este o organizatie non-profit, nepartinica, ce promoveaza libertatea, democratia si drepturile omului. Freedom House România are o experienţă de peste 11 ani în gestionarea proiectelor cu finanÅ£are externă ÅŸi internă,. Principalele domenii acoperite de proiectele Freedom House România sunt:
a. profesionalizarea presei ÅŸi specializarea jurnaliÅŸtilor;
b. apărarea drepturilor omului şi promovarea acţiunilor cu caracter social;
c. consolidarea statului de drept ÅŸi îmbunătăţirea calităţii actului de justiÅ£ie.

REVISTA 22, editată de Grupul pentru Dialog Social, este una dintre puÈ›inele publicaÈ›ii independente româneÈ™ti care apare  neîntrerupt, de peste 26 de ani. Are o apariÈ›ie săptămânală propunând publicului cititor analize È™i eseuri politice, anchete sociale, interviuri cu personalități implicate în evenimentele majore ale vieÈ›ii publice È™i culturale È™i deopotrivă analize economice sau cronici culturale.

Va rugam sa trimiteti un CV si o scrisoare de intentie la adresa de email augustina.petcu@freedomhouse.ro, telefon : 021-2532838 pana la data de 11 noiembrie 2016